„Lode Group“ pasirašė principinį susitarimą dėl „CRH“ keraminių statybinių medžiagų gamybos padalinio Lenkijoje

2017 m. vasario 1 d. „Lode Group“ pasirašė principinį susitarimą dėl „CRH“ keraminių statybinių medžiagų gamybos padalinio Lenkijoje („CRH Klinkier“, „Cerpol Kozlowice S.A.“ ir „Patoka Industries Ltd“) įsigijimo.

Šiam susitarimui taikomos Lenkijos Žemės ūkio turto agentūros procedūros, po kurių galutinis sutarties įsigaliojimas numatomas 2017 metų antrąjį ketvirtį.

Šiuo susitarimu numatyta įsigyti penkias gamyklas Lenkijoje, iš kurių trijose šiuo metu vyksta gamyba. Gamykloje Gozdnica mieste gali būti gaminamos apdailos plytos ir trinkelės bei keraminiai sienų blokeliai; Kozłowice gyvenvietėje esanti „Cerpol“ gamykla orientuota į keraminių sienų blokelių gamybą, o Patoka gyvenvietėje esanti gamykla gerai žinoma Vidurio ir Rytų Europoje dėl čia gaminamų išskirtinių rankų darbo plytų, kurios parduodamos daugiau nei 10 šalių. Be to, Gliwice mieste yra pardavimo skyrius, atsakingas už Grupei priklausančių įmonių produktų platinimo veiklos koordinavimą. Iš viso Lenkijoje esančiuose padaliniuose dirba 260 žmonių.

Pagrindinė šio įmonių įsigijimo priežastis – milžiniškas sinergijos tarp įvairių veiklų potencialas. „Lode“ grupė savo veiklą pradėjau jau daugiau nei prieš 55 metus ir gali pasidžiaugti ilgamete patirtimi keramikos pramonės srityje. Įmonė jau seniai pirmauja apdailos plytų ir trinkelių rinkoje Baltijos šalyse ir Rusijoje. 2017 metais numatytas pirkimo sandoris padės „Lode“ grupei užimti apdailos plytų ir trinkelių rinkos lyderio pozicijas Lenkijoje bei paįvairinti įmonės klientams siūlomų gaminių asortimentą visose pagrindinėse įmonės rinkose.

Šis pirkimo sandoris yra bendrojo „Lode“ grupės strateginio plano dalis, kuriuo siekiama sustiprinti įmonės, kaip vienos iš didžiausių privačiai valdomų plytų gamintojų, pozicijas Vidurio ir Rytų Europoje. Be to, numatytas sandoris suteikia „Lode“ grupei puikią galimybę patekti į Vokietijos rinką, kuri yra didžiausia Vakarų Europoje.

Po šio įsigijimo „Lode“ grupės įmonėse iš viso bus įdarbinta 430 žmonių, o bendra Grupės apyvarta 2017 metais sieks apie 37 milijonus eurų. Baltijos šalys, Rusija ir Lenkija išliks pagrindinėmis „Lode“ grupės rinkomis, tačiau padidėję gamybos pajėgumai leis eksportuoti gaminius į daugiau nei 10 kitų šalių, iš kurių pagrindinės yra Slovakija, Čekija, Baltarusija ir Vokietija.